Couple Beach Bonding Getaway Romance Holiday Concept

כשהוא מביא לך פתאום זר פרחים זה אומר ש…. 🙂  כן כן רובנו הנשים היינו מגחכות ומציינות בהומור או ברצינות…”בטח יש לו מישהי”, כך קראו לעברי כמעט פה אחד למעלה ממאה נשים כששאלתי את השאלה הזו באחד ממפגשי הנשים האחרונים…. ואז בחיוך ממזרי אמרתי להם…” כשהוא מביא לי פרחים… זה אומר שערב חג…”

מערכת האמונות שלנו האישיות והחברתיות פוגשות אותנו גם במערכות הזוגיות… גם ביחסים שבין נשים לגברים או בכל זוגיות. שני מעגלים, עולמות, נפגשים.

מרגע בחירת הזוג שלנו ועד ההסכמה שלנו להצעה שמציע לנו להתחבר לזוגיות אנו מלווים באמונות שלנו, לעיתים מפספסים את הזוגיות הנכונה רק כי אמונה פנימית סיננה את האפשרות את הפוטנציאל…. וכשכבר מתחברים חגיגה חדשה של אמונות וערכים נפגשים.

נדיר הוא שבזוגיות שני המעגלים חופפים באחוזים גבוהים.

שניים, שני עולמות נפגשים ומתחברים בניסיון להיות אחד. הקשיים ואי ההסכמות מגיעים כשהמעגלים אינם מדברים את אותה השפה, את אותם אמונות וערכים.

כשהשניים מתבוננים על העולם החדש שלהם מהעיניים שלהם במקום מהעיניים של השני, נוצרות התנגדות כמו מגנט הפוך,התרחקות וסגירות.

כשההסכם בין העולמות אינו ברור, הוא אינו ברור כי מעולם בתהליך ההסכמה לחיבור המעגלים לא הגדירו בו כללים ותבניות ולא תיאמו אמונות וערכים ובוודאי שלא קבעו מטרות.

השניים… הביטו בעיניים, הרגישו והאמינו שזה לעד!

“נסענו כל הדרך מרמת גן לבאר שבע כי אבא שלי הכריח אותנו! הגענו באותו היום שבו פתחנו תיק ברבנות, מפורקים, מהוססים וחסרי אמונה כי מבחינתנו ניסינו הכל אפילו טיפול זוגי, הגענו למלי רגע לפני שפירקנו את הבית והרסנו משפחה שבנינו אחרי אימון של 4 שעות מלא בכי, דמעות והיסטריה התחלנו לעבוד… הפעם באמת!….” (גבי אשתו של צחי, רמת גן) 

אימון זוגי הוא פריווילגיה!

אנו מאמינים כי כל זוגיות זקוקה להתייחסות, מרבית הזוגות פונים אלינו כשהם חווים משבר והתרחקות אך ישנם זוגות שפונים אלינו דווקא כי הם חווים קשר חיובי ומעצים ורוצים ללמוד איך לצמוח יותר.

בשונה מתהליכי טיפול זוגי תהליכי האימון הזוגי הם חווייתיים ועוצמתיים ומקנים לבני הזוג כלים מעשיים ופרקטיים לשימוש מידי, בתהליך האימון כל אחד מבני הזוג בא לידי ביטוי ומביא את חווית הזוגיות שלו ומקבל כלים אישים לטובת המטרה המשותפת שנקבעת באימון. בתהליך בני הזוג לומדים אחד את השני ומסכימים את ההסכמות ששכחו להסכים עליהם קודם, הם מקבלים הכוונה כיצד להשתמש בכלים האלו הלאה.

לעיתים מגיעים לאימון טעונים רגשית, כועסים, חסרי סבלנות ומתוסכלים, גם שם אנו משתמשים במגוון הכלים היצירתי שלנו כדי לסייע לפרק את הפצצה ולהעלות את הרכבת על המסילה הנכונה של תקשורת אפקטיבית, הסכמות נעימות ומשם לתהליך מעצים הבונה את הקשר למקום בו יש הרמוניה ונעימות.

“כשישבנו אצל המאמן בפעם הראשונה אני כעסתי כל כך, הייתי פגועה והמומה על כך שעדי בגד בי, בכיתי מרוב כעס ובושה! המאמן שאל אותי בנועם שאלה הזויה “מתי במהלך הקשר הזוגי שלכם הסכמתם מהי בגידה והאם היא מותרת? “שתקתי ואז עניתי “ברור שלא בוגדים… כולם יודעים!” והוא שאל…”כולם?” …השפלתי עיניים כי הבנתי….אנחנו נשואים כבר שלוש שנים ומעולם לא דיברנו על הנושא הזה! יצאתי מתוך הנחה ברורה שהאמונה שלי היא הקובעת. מונוגמיה! במהלך הפגישות למדתי ולימדתי את בעלי מחדש, הסתכלתי על הקשר שלנו ממקום שונה, הבנתי פתאום את כל ההערות השוליות שהיה זורק מידי פעם, הבנתי שהוא לא מאמין במונוגמיה אבל אהב אותי כל כך אז זרם… באמונות שלו מה שלא יודעים לא כואב….. טוב שבאנו. למדנו, לא הסכמנו על הכל! ועל מה שהסכמנו …נשמנו!” (מתוך המכתב של יעלה, קריית גת)

ישנן סיבות רבות שבגינן מגיעים לאימון זוגי, בגידות, בעיות כלכליות, שגרה שוחקת, אי התאמה מינית, אלימות, וגם סיבות טובות יותר כמו הורות, צמיחה אישית ושמשפיעה על הזוגיות, רצון לשנות את הדפוס הזוגי, רצון להתפתח מינית ולשפר את הרומנטיקה ועוד…

אנו שמחים לכל אתגר!

לעיתים רק אחד מבני הזוג מעוניין באימון ואנו מכבדים זאת ומאפשרים את התהליך באמצעות הכלים המגוונים שלנו. האמונה שלנו בנושא היא שלקיחת אחריות של צד אחד במערכת זוגית משנה את כללי המשחק ומאפשרת מצבים חיובים יותר ואפשרויות רבות יותר להצטרפות של הצד השני לתהליך.

אנו מזמינים אתכם לצמוח כזוג וכיחידים!

“טנגו, כן למדנו לרקוד טנגו! זה נשמע מצחיק? אני סירבתי לקום… ואז המאמנת הפעילה את המוסיקה והזמינה את מנשה לרקוד הוא היסס אבל קם אני צחקתי עד דמעות כי ידעתי שיש לו רגלים שמאליות, המאמנת, הסבירה לו מספר דברים על הקשבה והובלה והוא רקד, הוא צחק ורקד וטעה ואז שוב… ראיתי שהוא נהנה! כשהבנתי שהשד לא נורא כל כך קמתי, המאמנת ביקשה מאתנו לא לזוז רק לעמוד אחד מול השני ולהביט בעיניים, להתאים את הנשימות, המוסיקה השקטה ברקע, האינטימיות… משהו פתאום קרה… זלגו לי דמעות של התרגשות, המשכנו על פי ההנחיות של המאמנת אחזנו ידיים והתחלנו לזוז בריקוד עדין בהתאמה אחד לשני… עוד כמה הנחיות והמאמנת יצאה מהחדר – השאירה אותנו לבד!  ואנחנו שם פתאום היינו כמו שלא היינו עשרים שנה מאז שהכרנו. היינו מסונכרנים, מתואמים, רגועים. כשהמאמנת חזרה לחדר כבר היינו מחובקים…. היא חייכה ואמרה… אפשר להתחיל?….. התחלנו! “

דעו כי…

בפגישה יישבו שני מאמנים שילוו אתכם בתהליך עד להצלחה!

המפגשים מתנהלים בהקפדה על תקשורת חיובית וכבוד הדדי.

במפגשים אתם קובעים, מגדירים ומתאימים מטרות. מגשרים על פערי המטרות ומגדירים גם מטרות אישיות לכל אחד מכם.

שיטות ההנחיה הזוגית מבוססות ומותאמות לכם באופן ייחודי בהתאם לצרכים שלכם ולמטרות המוגדרות שהצבתם.

במפגשי ההנחיה הזוגית אתם תשפרו את אופן תפיסתכם אחד את השני, תשפרו פלאים את יכולות התקשורת האישית והזוגית שלכם, תטפלו באינטימיות ותיצרו מערכת זוגית חזקה ואיכותית בעלת בסיס ערכים חיובי ורענן.

ההנחיה הזוגית מגיעה ממקום מעצים ואובייקטיבי ואינה תופסת או מאפשרת עמדה חד צדדית.